راه‌ اندازی و ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان طبق قوانین کشور آلمان، هر شخصی‌ صرف نظر از ملیت یا مکان سکونت خود، میتواند برای خود کسب و کاری در آلمان ایجاد کند. هیچ قانون سرمایه گذاری محدود کننده‌ای که در آن برای میزان سرمایه گذاری حداقل تعیین شده باشد یا درآن شرط تخصیص دادنِ درصد مشخصی‌ از سهام به افراد حقیقی‌ یا حقوقی آلمانی‌ قید شده باشد وجود ندارد.

سرمایه‌گذاران خارجی‌ میتواند مناسب‌ترین فرم حقوقی را منطبق بر نیاز‌های خود از شرکت سهامی گرفته تا شرکت‌های تضامنی و حتی شعبه مستقل و وابسته در آلمان، برای خود انتخاب نمایند. درهر صورت روشهای تعیین شده انتخاب شرکت در آلمان بسیار واضح هستند و ما تلاش می کنیم گام به گام و به وضوح آن ها را برای شما تشریح نماییم: 

معیارهای اساسی‌ برای انتخاب فرم قانونی‌ شرکت در آلمان، تابعی از  سهامداران، میزان مسئولیت تعریف شده شرکت و شرایط مالیاتیست . ساختار اولیه تمامی‌ شکل‌های ممکن حقوقی شرکتها در قانون قید شده است و  شرایط قانونی یکسانی برای کارآفرینان داخلی‌ و خارجی‌  اعمال میشود.

فرم‌های حقوقی شرکت در آلمان، شامل سه نوع عمده می‌‌باشند:

ثبت شرکت سهامی در آلمان

شرکت‌های سهامی، نهاد‌هایی‌ حقوقی هستند که در آن دارنده حقوق و تعهدات، شخص سهامدار نیست بلکه خود شرکت می‌باشد. یعنی‌ خود شرکت به عنوان یک شخص حقوقی دارای داراییست، طرف قرارداد است و متعحد به پرداخت مالیات می‌باشد. در شرکت‌های سهامی، مسئولیت، به دارائی کسب و کار شرکت و سرمایه سهام آن محدود می‌‌شود. حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس این نوع شرکتها درنظر گرفته شده‌است، و دارای روند حسابرسی گسترده تری نسبت به فرمهای حقوقی دیگر مثل مشارکت می‌‌باشند
شرکت‌های سهام معمولاً بهترین گزینه برای ثبت شرکت‌ در آلمان با چشم انداز نقدینگی بالا در آینده هستند. این شرکتها با هر تعدادی از سهامدار قابل تاسیس می‌‌باشند. مسئولیت محدود سهامداران، با پرداخت ۲۵،۰۰۰ یورو حداقل سرمایه آشکار می‌‌شود. این مبلغ می‌‌تواند به صورت دارائی نقدی یا غیرنقدی مثل املاک و مستغلات و یا ثبت اختراع باشد. توزیع سهم و تعداد سهامداران باید در اساسنامه شرکت قید شود و مورد تایید محضرخانه قرار گیرد.

ثبت شرکت مشارکتی در آلمان

مهمترین ویژگی‌ مشارکت تعهد شخصی‌ شرکا در قبال کار مشارکتی خود می‌‌باشد. هر شرکت مشارکتی نیازمند حداقل دو شریک می‌‌باشد. بطور کلی‌ چهار نوع مختلف شرکت مشارکتی در آلمان وجود دارد.

ثبت شعبه در آلمان

هر شرکت خارجی‌ با دفتر مرکزی و کسب و کار ثبت شده در خارج از آلمان می‌‌تواند شعبه‌ای در داخل آلمان داشته باشد. شعبه یک شکل کسب و کار مناسب برای شرکت‌های خارجی‌‌ای ‌ست که مایل هستند در آلمان با هدف شروع کسب کار جدید یا حفظ تماس با شرکای تجاریشان در آلمان یا اروپا حضور داشته باشند. در آلمان دو نوع شعبه وجود دارد که تفاوت آنها اساسا از میزان درجه استقلال آنها نسبت به دفتر مرکزیشان در خارج از آلمان نشأت می‌گیرد.

تیم متخصص توسعه اقتصادی ما پیشنهادات و مشاوره‌های لازم را برای انتخاب مناسب‌ترین فرم حقوقی برای شرکت خود در آلمان در اختیارتان می‌گذرد.
جلسه رایگان مشاوره آنلاین
Marco referenceبرای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی ثبت شرکت برای کارآفرینان و تاجران مقیم ایران تنها کافیست فرم زیر را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم.

Marco Zill  –  Wise Business Group Free Strategy Session

فرایند ثبت شرکت در آلمان

Notarیک شرکت برای شروع کار قانونی‌ در آلمان می‌‌بایست علامت تجاری خود را ثبت کند و همچنین فعالیت بازرگانی خود را در اداره بازرگانی منطقه معرفی نماید. همچنین ثبت نام در اتاق بازرگانی به همه کارآفرینان و صاحبان شرکت در آلمان توصیه می‌‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینکها کلیک چپ نمایید. 

خدمات ثبت شرکت ما[easy-pricing-table id=”1649″]

buero_3 به کمک ما شرکت مورد نظر خود را در هر نقطه‌ای از آلمان که می‌‌خواهید راه اندازی نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر فرم زیر را پر نمایید:

Oops! We could not locate your form.