در این مقاله معرفی اجمالی بر کشور آلمان خواهیم داشت، و سپس توضیح خواهیم داد چرا کارفرمایان، سرمایه گذاران و کارجویان بدنبال اخذ اقامت آلمان بوده و از چه طریق هایی گرفتن اقامت دائم آلمان ممکن می باشد. و در انتها معرفی شرکت وایز بیزنس گروپ بعنوان یکی از مجرب ترین تیم های مشاوره اقتصادی و اخذ اقامت آلمان پرداخته و نحوه گرفتن مشاوره را به شما ارائه خواهیم کرد.

اقدام اخذ شهروندی آلمانی ملیت

معرفی آلمان

کشور فدرال آلمان واقع در نیمه غربی قاره اروپا، یکی از مهمترین کشورها از لحاظ موقعیت جغرافیایی و اقتصادی است. مهمترین همسایگان آلمان شامل جمهوری چک، فرانسه، سوئیس، هلند و اتریش است.

دریای شمال و دریای بالتیک هر دو به کشور آلمان متصل بوده و امکان صادرات و واردات دریایی را برای آلمان فراهم آورده اند.

پرچم آلمان، شامل سه رنگ سیاه، قرمز و زرد طلایی، نماد اتحاد و آزادی بوده که از سال ۱۸۰۰ بعنوان رنگ پرچم آلمان انتخاب شده اند.

از جاذبه های توریستی آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • براندنبرگ گیت برلین
 • کلیسای کلن (Kölner Dom)
 • The Black Forest
 • قلعه پریان: Neuschwanstein
 • مینیاتور واندرلند بندر هامبورگ
 • دره‌ی راین
 • جزیرۀ موزه ای برلین
 • Bamberg and the Bürgerstadt
 • Zugspitze Massif
 • جزیره‌ی روگن (Rügen)
 • دریاچۀ کینگ (Königssee)
 • دیوار برلین
 • و…

سالانه ۱۷۸ میلیون نفر از جاذبه های توریستی آلمان دیدن می کنند (آمار سال ۲۰۱۷) که از این مقدار ۲۱% یعنی ۳۷ میلیون توریست خارجی هستند.

نگاهی بر اقتصاد آلمان

در این بخش به معرفی مختصر اقتصاد آلمان می پردازیم. تشریح کامل اقتصاد آلمان و نحوه سرمایه گذاری و فعالیت های اقتصادی در آلمان در برگه های دیگر سایت لایف این جرمنی  ارائه شده اند.

تولید ناخالص داخلی آلمان

اقتصاد آلمان، بزرگترین اقتصاد اروپا و پنجمین اقتصاد بزرگ جهان است (از لحاظ PPP). تولید ناخالص داخلی آلمان معادل ۲٫۸۶ تریلیون دلار با نرخ رشد حدود ۱٫۶ درصد سالیانه است. نرخ تولید ناخالص داخلی سرانه (GDP per Capita) آلمان بطور میانگین معادل ۴۵,۹۰۰ دلار است.

درآمد و مخارج در اقتصاد آلمان (برای علاقمندان به گرفتن اقامت)

آلمان ۲۰ میلیارد دلار درآمد مازاد بر مخارجش دارد که معادل ۰٫۴% از GDP است. بدهی عمومی آلمان ۷۴٫۷ درصد از GDP بوده و تورم کشور آلمان در ۰٫۸% سالانه تحت کنترل می باشد. صادرات آلمان طبق پیش بینی ۴% در سال افزایش می یابند که آلمان را سومین صادر کننده برتر جهان می سازد. و مطابقتاً، کشور آلمان میزان ۲۸۷٫۵ میلیارد دلار ذخیره ارزی دارد.

بزرگترین صنایع آلمان جهت اخذ اقامت آلمان

کشور آلمان یک اقتصاد پویا و صنعتی دارد با بخش تولید بسیار قوی. از این رو، صنایع بزرگ از منظر استخدامی، تولید و صادرات خرد هستند. دیگر صنایع شامل بهداشت و خدمات اجتماعی، ساخت و ساز، خدمات حرفه ای علمی و فنی، مدیریت عمومی، لوازم خانگی و صنایع غذایی می باشند.

نیروی کار و بیکاری در آلمان

کشور آلمان دارای نیروی کار قوی و کارگران و کارکنان بسیار مستعد و متخصص می باشد. بر اساس گزارش اقتصادی سالانه که توسط دولت فدرال آلمان ارائه می شود، در سال ۲۰۱۹ تقریباً ۴۲٫۳۲ میلیون نفر شاغل بوده و نرخ بیکاری آلمان به ۳٫۲% رسیده است، که نسبت به سال ۲۰۱۵ (۵%) خیلی بهتر شده است. و همین نرخ پایین بیکاری در آلمان یکی از عوامل مهاجرت بسیاری از متخصصان و کارجویان از سراسر جهان به آلمان بوده است. کمترین نرخ بیکاری مربوط به شهر بایرن و بیشترین بیکاری مربوط به شهر برلین می باشد.  این احتمالا برای کسانی که هنوز تصمیم نگرفته اند به کدام شهر آلمان مهاجرت کنند و اقامت بگیریند حتما حائز اهمیت است. 

درآمد خانوار و فقر در آلمان

از لحاظ توزیع عادلانه ثروت، آلمان در وسط قرار می گیرد نسب به دیگر کشورهای اروپایی. درآمد خانوار متوسط سالانه ۳۱ هزار دلار و حداقل درآمد ماهیانه معادل ۱۶۶۵ دلار در ماه می باشد. ده درصد از کم درآمد ترین قشر آلمان ۳٫۶ درصد از کل درآمد و ۱۰ درصد از ثروتمند ترین قشر جامعه آلمان ۲۴% کل درآمد را به خود اختصاص می دهند.

در نتیجه، ۱۵% از جمعیت کل آلمان زیر خط فقر زندگی می کنند. مونیخ بیشترین درآمد سرانه ماهیانه رو داشته، و پس از آن، اشتوتگارت، دوسلدورف و هامبورگ بهترین شهر ها برای کارمند شدن و حقوق ماهیانه دریافت کردن هستند. و برلین بدترین شهر با کمترین درآمد برای کارمندان می باشد.

انواع اقامت آلمان

روشهای مهاجرت به آلمان در سال ۲۰۲١ در زیر لیست شده اند و شما می توانید با یکی از طرق معرفی شده زیر اقامت آلمان را اخذ نمایید. مسلماً این روشها هرکدام شرایط خاص خود را داشته و برای اقدام برای گرفتن اقامت از هر کدام از این روشها می بایست مدارک خاص خودشان را داشته و واجد شرایط مخصوص آن روش باشید.

روشهای کلی اخذ اقامت آلمان

 • اقامت آلمان از طریق تحصیلی
 • اقامت و زندگی در آلمان از طریق ازدواج
 • اقامت کاری آلمان
 • اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری
 • اخذ اقامت آلمان از طریق کارآفرینی
  • تاسیس شعبه در آلمان و فرانچایزینگ
  • تاسیس شرکت در آلمان
 • اقامت آلمان از طریق پناهندگی
 • اخذ ویزای جاب سیکر آلمان (کاریابی)

تیم کارشناسان اقتصادی وایز بیزنس گروپ از بین این روش ها تنها روشهای مربوط به سرمایه گذاری در آلمان، اقامت آلمان از طریق کارآفرینی، تاسیس شرکت و شعبه در آلمان، ایجاد استارت آپ در آلمان و نهایتاً کاریابی در آلمان را ارائه می دهد. روشهای دیگر صرفاً جهت اطلاع در بالا ارائه شده اند.

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

یکی از جذاب ترین بخش های فعالیت اقتصادی در اروپا، سرمایه گذاری در آلمان می باشد. آلمان پویا ترین قطب اقتصادی اروپا بوده و مطابق آمار رسمی، بیش از ۷۰% سرمایه گذاران جهان آلمان را بعنوان مقصد سرمایه خود درنظر میگیرند. مطالعات زیادی همه روزه بر روی صنایع مختلف آلمان صورت می گیرد و شرکتهای مشاوره اقتصادی مانند وایز بیزنس گروپ، سرمایه داران کشورهای خارجی را از خطرات، چالش ها و نکات مثبت در سرمایه گذاری در آلمان را مشخص می کنند.

اینکه چه پروژه هایی برای افزایش پول و دارایی شما مناسب می باشند، اینکه آیا IT یا صنایع فلزی یا تولید ابزارهای دقیق می توانند بازگشت سرمایه مناسبی برای شما داشته باشند و اینکه دقیقا چه میزان و طی چه مدت شما بازگشت سرمایه خواهید داشت، همگی به یک مشاوره بروز، توسط یک تیم مجرب مشاوره اقتصادی می باشد، که وایز بیزنس گروپ در این راه همراه کاربلد و با تجربۀ شماست. در این صفحه توضیحات کامل تری درباره سرمایه گذاری در آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری را می توانید مطالعه کنید.

اقامت آلمان از طریق کارآفرینی

در قوانین کشور آلمان تعریف شده است که هر کسی با هر ملیت و نژادی امکان ثبت شرکت در آلمان و ایجاد یک بیزنس برای خود را دارد. منتها مدیرعامل شرکتی که در آلمان ثبت می شود یا بعبارتی دیگر کسی که می خواهد کارآفرینی کند باید مقیم آلمان یا شهروند آلمان باشد، بنابراین، اگر شما اقامت آلمان را ندارید و میخواهید در آلمان کسب و کار و کارآفرینی کنید، می بایست برای اقامت دائم آلمان اقدام کرده و سپس به آلمان مهاجرت کنید. در این صفحه مفصل درباره اقامت آلمان از طریق کارآفرینی صحبت کرده ایم.

اطلاعات بیشتر در خصوص اقامت آلمان و زندگی در این کشور را در مقالات زیر بخوانید:

مشاور اخذ اقامت دائم آلمان

تیم وایز بیزنس گروپ، متشکل از جوانان متخصص در زمینه سرمایه گذاری، اقامت آلمان، کارآفرینی و کاملاً مجرب و مسلط به مسائل حقوقی مربوط به کسب و کار در آلمان می باشد. فرم مشاوره آنلاین زیر را پر نمایید تا ارزیابی کلی رایگان از پرونده شما در زمینه اقامت و کار در آلمان داشته باشیم:

فرم شرکت در جلسه آنلاین

 • لطفا ایمیل خود را وارد نمایید و در فضای سمت چپ با وارد کردن دوباره آن را تایید نمایید.
 • لطفا شماره ای را وارد نمایید که ترجیح می دهید با آن با شما تماس بگیریم.
 • ممکن است شما بنا به دلایل مختلف تمایل به حضور یا تعامل با کشور آلمان داشته باشید. ما قادریم به شما در تامین تمامی خدمات فوق الذکر به صورت جداگانه یا توام یاری رسانیم. لطفا مواردی را که به صورت بالقوه میتواند نیاز شما در آلمان باشد انتخاب نمایید.
 • لطفا توضیح مختصری از کسب و کار فعلی خود در ایران یا طرح و ایده خود در آلمان برای ما ارائه دهید
 • شما میتوانید اگر تمایل دارید پروپوزال خود را در مورد توسعه اقتصادی شرکت خود در آلمان به صورت فایل ورد یا پی دی اف برای ما ارسال نمایید.
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

هدف وایز بیزنس گروپ نه تنها موفقیت شما در اخذ اقامت آلمان بوده بلکه، گام به گام همراهی شما بعنوان شریک کاری تا جاییکه بتوانید در فضای رقابتی آلمان در بیزنس خود موفقیت بزرگ کسب نمایید. تا آن روز، دانش و تجربه وایز بیزنس گروپ در خدمت شماست.