چرا آلمان؟

انتخاب آلمان برای مهاجرت کاری سرمایه گذاری

در این قسمت به ۱۰ دلیل عمده که کشور آلمان را به بهترین کشور برای اجرای ایده‌های کارآفرینی و سرمایه گذاری تبدیل کرده است اشاره میشود:

۱- زیرساخت‌های درجه یک

با قرار گرفتن در قلب اروپا، آلمان کشور شماره یک در بازار لجستیک اروپاست. با داشتن شالوده‌ای بسیار قوی و پیچیده در صنعت انرژی و ارتباطات و شبکه‌های حمل و نقل و لجیستیکی درجه یک، آلمان همیشه متضمن تحویل‌های به موقع و با کیفت در کوتاهترین زمان ممکن برای شرکت‌های ‌اروپاییست. این موقعیت عالی‌ استراتژیک ، آلمان را به یکی‌ از محبوب‌ترین لوکیشن‌های تجاری برای شرکت‌های بین المللی تبدیل ساخته است.

۲- طرحهای تشویقی و حمایت از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران

کشور آلمان برنامه‌های تشویقی مالی منسجمی برای کارآفرینان و سرمایه‌گذاران ارائه میدهد. مجموعه‌ای کامل از برنامه‌های تشویقی طیف گسترده‌ای را از فعالیت‌های کسب و کار در تمامی‌ مراحل فرایند سرمایه گذاری از مشوق‌های نقدی، یا باز پرداخت هزینه‌های مستقیم سرمایه‌گذاری تا مشوق‌های مربوط به نیروی کار و بخش تحقیق و توسعه شامل میشود.

۳- شرایط مالیاتی رقابتی

آلمان به میزان قابل توجهی‌ سطح مالیات شرکت‌های خود را کاهش داده است. اصلاحات گسترده در پرداخت‌های مالیاتی، متضمن سرمایه گذاری‌های بیشتر شرکت‌های بزرگ و امنیت اقتصادی شرکت‌های کوچک نو پا در آینده میشود. قوانین اخیر دولت فدرال آلمان برای بهبود چارچوب مالیاتی و پایین نگه داشتن هزینه نیروی کار، در‌های فرصت را به سوی خیل عظیمی‌ از سرمایه گزاران باز کرده است.

۴- چارچوب سرمایه‌گذاری امن

ساختار سیاسی و اقتصادی بسیار با ثبات و توسعه یافته آلمان، امنیت لازم را برای سرمایه‌گذاری کاری شما در این کشور فراهم می‌کند. سیستم مدنی و قضایی این کشور به گونه‌ای قانون مند شده است که ارائه مستدام خدمات با کیفیت بسیار بالا را تضمین مینماید. توافقنامه‌ها و قرارداد‌ها بسیار امن و مالکیت‌های معنوی به شدت محافظه میشوند.

۵- کیفیت زندگی‌

آلمان جامعه‌ای مدرن، مقاوم و بین‌المللی با استانداردهای زندگی‌ بسیار بالا می‌باشد. ارایه سیستم آموزشی و بهداشتی برتر، فرصتهای بی‌ پایان برای ورزش، تفریح، و سرگرمی در سرزمینی با چشم اندازی زیبا و پویایی فرهنگی‌ تنها بخشی از دلایل فراوانی‌ می‌باشد که باعث شده بیش از ۷ میلیون مهاجر، آلمان را به عنوان خانه جدید یا دوم خود انتخاب نمایند.

۶- اقتصاد پیشرو

آلمان موتور اقتصادی اروپاست. سرمایه‌گذاران و کارآفرینان در واقع از عملکرد اقتصادی چهارمین اقتصاد بزرگ دنیا و بزرگترین اقتصاد اروپا سود میبرند.  آلمان همچنین دارای بازار بومی بزرگ و در دسترس برای سایر بازارهای در حال رشد اتحادیه اروپا می‌باشد.

۷- بازیگر جهانی‌

آلمان سومین صادر کننده بزرگ دنیا با اختلاف بسیار اندکی نسبت به آمریکا و چین می‌باشد و با ۴۶۹ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی‌ در این کشور تبدیل به یکی‌ از بزرگترین قطبهای سرمایه گذاری در جهان شده طی‌ سال‌های اخیر گشته است.

۸- بهره وری بالا

یکی‌ از بالاترین نرخ‌های بهره وری در جهان، کیفیت بالای برندهای آلمان، و کاهش پیوسته هزینه‌های واحد کار، عوامل تعیین کننده رقابتی شدن این کشور در مقایسه با سایر کشورهاست. مجموعه‌ای از اصلاحات تجاری و اجتماعی در سالیان اخیر بیشتر به ادامه روند رشد اقتصادی آلمان کمک کرده است به طوری که این کشور را به یکی‌ از مقرون به صرفه‌ترین مکان‌های تولیدی اروپا تبدیل کرده است.

۹- نیروی کار بسیار عالی‌ و متخصص

سیستم آموزشی با سطح بسیار بالای جهانی‌ در آلمان همیشه متضمن بالاترین استانداردها می‌باشد. ۸۱ درصد از جمعیت آلمان در سطوح بالای دانشگاهی آموزش دیده اند یا دارای مدرک حرفه‌ای بسیار شناخت شده‌ای از سازمانهای آلمانی‌ هستند. میزان بهره وری کاری (میانگین سالیانه ساعت کار واقعی‌) بالای ۶۷% می‌باشد و فضای مطلوب سرمایه‌گذاری برای کارآفرینان یک رابطه مثبت ایستا را با نیروی کار در آلمان فراهم کرده است.

۱۰- قدرت نوآوری

آلمان مکان شماره یک اروپا برای پژوهش و تحقیق است. تحقیق و توسعه ( R&D ) در آلمان با میلیاردها یورو بودجه سالیانه دولت فدرال پشتیبانی‌ میشود که آلمان را به یک پیشرو در نوآوری در سطح جهانی‌ تبدیل ساخته است. تعهد کشور آلمان برای سرمایه گذاری در این بخش، باعث شده است که آلمان بالاترین میزان ثبت اخترات و راه حل‌های تکنولوژیکی پیچیده را در اروپا دارا باشد.

برای دریافت اطلاعات آماری مفید درباره‌ آلمان اینجا کلیک چپ نمایید.