اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

اقامت آلمانکشور آلمان به عنوان بزرگترین و پویا‌ترین قطب اقتصادی اروپا همیشه به عنوان یک مکان سرمایه گذاری بسیار مناسب برای سرمایه گذاران شخصی یا شرکت‌های بین المللی به حساب می‌‌آید. با کمک ما، شما قادر به اخذ مستقیم اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری هدف مند و و با بازده می باشید.

شرکت ما  Wise Business Group دارای پروژه‌های سرمایه گذاری فراوانی‌ در کشور آلمان در بخش‌های مختلف صنعتی،  در محدوده های قیمتی متفاوت و با نرخ بازگشت سرمایه مشخص  می‌‌باشد. شما می توانید با سرمایه گذاری مستقیم در بسیاری از این پروژه‌ها اقامت دائم را بلافاصله پس از سرمایه گذاری کسب نمایند.

جلسه رایگان مشاوره آنلاین
کاتیا مشاور اقتصادی اقامت آلماناگر علاقه مند به کسب اطلاعات لازم در زمینه سرمایه گذاری و نحوه آن در آلمان می باشید با ما تماس بگیرید یا در جلسات رایگان مشاوره ما شرکت نمایید.

Katja Löffler  –  Wise Business Group Free Strategy Session

در ادامه می‌‌توانید اطلاعات آماری مکفی در مورد دلایل جذابیت سرمایه‌گذاری در آلمان را مطالعه بفرمایید:

اولین گزینه در اروپا ...

مطالعات اخیر که توسط اداره اتاق بازرگانی آمریکا انجام شده است مبّین نظر بسیار مثبت شرکت‌های بین المللی و سرمایه گذاران خصوصی در مورد فضای کسب و کار و سرمایه گذاری در آلمان می‌‌باشد. ۷۳ % از شرکت‌های مورد مطالعه، آلمان را به عنوان گزینه اول برای سرمایه گذاری و گسترش فعالیت‌ها در اروپا معرفی‌ کردند.

مطالعه آماری روی سرمایه گذاری جهانی‌  UNCTAD در بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴، مؤید اعتبار و شهرت آلمان به عنوان جذاب‌ترین مکان سرمایه گذاری و کسب و کار در قاره اروپا می‌‌باشد. ۱۰۰ شرکت چند ملیتی، آلمان را به عنوان  اولین کشور EU-۱۵  و سومین کشور بین‌المللی در لیست بهترین مقاصد کاری دنیا بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ انتخاب کردند. مطالعه Ernst & Young نیز در مورد جذابیت نواحی اقتصادی اروپا در سال ۲۰۱۳ آلمان را به عنوان کشور اول در اروپا و ششم در جهان انتخاب کرد. 

نتایج امسال (۲۰۱۵) نیز با گزارشات اولیه UNCTAD در سال‌های قبلی‌ همخوانی دارد، و پیشبینی‌ می‌‌کند که علاقه به سرمایه‌گذاری در آلمان به احتمال فراوان حداقل تا پایان سال ۲۰۱۵ افزایش می یابد. در سال ۲۰۱۲ نیز UNCTAD، آلمان را به عنوان سومین کشورامیدبخش برای سرمایه‌گذاری بعد از آمریکا و چین انتخاب کرد. قرارداد های بزرگ در بازار آلمان باعث افزایش میزان سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۳ و ادامه رشد آن تا پایان سال ۲۰۱۴ شده است.

در سطح کلان و Macroeconomics نیز آلمان در جایگاه بسیار بالایی‌ در گزارش سالیانه Bloomberg قرار دارد. این شرکت پیش بینی‌ می‌‌کند که آلمان یکی‌ از بهترین مکان‌ها برای کارآفرینی و سرمایه گذاری در سال جاری میلادی می‌‌باشد. رتبه آلمان در جهان در سال ۲۰۱۴، چهارم بوده و نمره بسیار بالایی‌ در زمینه میزان بالای ادغام اقتصادی*، میزان پایین هزینه‌های بالاسری  و میزان بالای مصرف پایه می‌‌باشد. افزایش میزان سرمایه‌گذاری بخصوص در نیمه دوم سال ۲۰۱۳ همچنان میتواند تاثیر مثبتی در رنکینگ جهانی‌ آلمان داشته باشد. 

ادغام اقتصادی یا Economic Integration به معنی‌ میزان ادغام و یکی‌ سازی قوانین با کشور‌های دیگر برای کمینه کردن پیچیدگی‌‌ و هزینه‌ اجرای قوانین تعرفه تجارت می‌‌باشد.

امتیاز بالا در تاسیسات و نیروی کار در آلمان

در مطالعه Ernst & Young که در بالا مطرح شد، بیش از ۸۰۰ مدیر بین‌المللی در اروپا و ۲۰۱ شرکت دیگر با تمرکز بر امور آلمان مورد سوال و مطالعه قرار گرفتند.

در این مطالعه، آلمان امتیازات زیادی در رابطه با فاکتورهای موقعیت مکانی کسب و کار اخذ نمود، که این امر اقامت آلمان را برای سرمایه گذاران مطلوب میسازد. این امتیازات شامل  زیربنا (مخابرات و حمل و نقل) صلاحیت نیروی کار و محیط اجتماعی  می‌‌باشند. ۵۶ % از شرکت‌هایی‌ که مورد مطالعه قرار گرفتند اذعان داشتند که آلمان همچنان به رشد اقتصادی خود در سال‌های آتی ادامه خواهد داد.

این مطالعه همچنین نشان داد که محرک‌های اقتصادی آلمان بیشتر در صنایع  حمل و نقل، خودرو، فناوری انرژی و فناوری‌های زیست محیطی‌، به علاوه ارتباطات و فناوری اطلاعات  می‌‌باشد. جای تعجبی وجود ندارد که بیش از ۶۴ % از شرکت‌های مورد مطالعه باور داشتند که کشور آلمان سیاست‌های کلان بسیار جذابی را برای جذب سرمایه گذر دنبال می‌‌کند. نمودار رشد اقتصادی آلمان

بالاترین میزان سهام در سرمایه گذاری مستقیم خارجی‌ در اروپا ...

بر اساس آمار بانک مرکزی آلمان در سال ۲۰۱۱، ۵۷% (معادل ۳۱۳ میلیارد یورو) از میزان کّل سهم سرمایه گذاری مستقیم خارجی‌ (FDI) توسط شرکت‌های بین‌المللی از طریق کشورهای عضو اتحادیه اروپا EU-۲۷ و ۹% آن از سایر کشورهای ‌اروپایی غیر عضو نشأت می‌‌گیرد.  این مساله مبّین این می‌ باشد که خود اروپایی‌‌ها بیشتر به سرمایه‌گذاری در کشور آلمان تمایل دارند.  همچنین سرمایه‌گذاری از طریق کشورهای خارج از مرز اروپا نیز به صورت پیوسته در حال افزایش است به طوریکه آمریکای شمالی ۲۳% و آسیا ۶% از سهم سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی‌ را در آلمان دارا می‌‌باشد.  از طرفی‌ میزان رشد سرمایه‌گذاری کشورهای آسیایی از بقیه بیشتر است و این کشورها به سرعت در حال افزایش سهم خود در بازار آلمان می‌‌باشند  بطوری که کشور آلمان تبدیل به بزرگترین میزبان برای سرمایه‌گذاری‌های بزرگ خارجی‌ کمپانی‌های چینی‌ در سال‌های اخیر شده است. سهم پروژه های سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه‌گذاری‌های جاری در آلمان

سهم سرمایه‌گذاری‌های جدید در حال اجرا در میان کشور‌های مختلف در آلمان به شرح زیر می‌‌باشد.

  • آمریکا ۲۴%
  • سوئیس ۸%
  • انگلیس ۸%

فناوری ارتباطات و اطلاعات، خدمات مالی، فاینانس و خدمات بیزینسی صنایع پیشرو در زمینه جذب پروژه‌های جدید در آلمان می‌‌باشند. صنایع خودروسازی، ابزار و ماشین آلات صنعتی، کالاهای مصرفی، و صنایع شیمیایی نیز از بخشهای بسیار جذاب برای سرمایه‌گذاری خارجی‌ در آلمان می‌‌باشند.
 

سهم فعالیت های افتصادی آلمان در جهان و اقامت آلمان

جلسه مشاوره آنلاین
برای کسب اطلاعات بیشتر در جلسات مشاوره ما شرکت نمایید. تنها کافیست فرم زیر را پر نمایید و منتظر تماس ما باشید.

Free Strategy Session