شرکت‌های سهامی

corporation, wise business groupشرکت‌های سهامی، نهاد‌هایی‌ حقوقی هستند که در آن دارنده حقوق و تعهدات، شخص سهامدار نیست بلکه خود شرکت می‌باشد. یعنی‌ خود شرکت به عنوان یک شخص حقوقی دارای داراییست، طرف قرارداد است و متعحد به پرداخت مالیات می‌باشد.  در شرکت‌های سهامی، مسئولیت، به دارائی کسب و کار شرکت و سرمایه سهام آن محدود می‌‌شود. حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس این نوع شرکتها درنظر گرفته شده‌است، و دارای روند حسابرسی گسترده تری نسبت به فرمهای حقوقی دیگر مثل مشارکت می‌‌باشند

شرکت‌های سهام معمولاً بهترین گزینه برای تاسیس شرکت‌های با چشم انداز نقدینگی بالا در آینده هستند. این شرکتها با هر تعدادی از سهامدار قابل تاسیس می‌‌باشند. مسئولیت محدود سهامداران، با پرداخت ۲۵،۰۰۰ یورو حداقل سرمایه آشکار می‌‌شود. این مبلغ می‌‌تواند به صورت دارائی نقدی یا غیرنقدی مثل املاک و مستغلات و یا ثبت اختراع باشد. توزیع سهم و تعداد سهامداران باید در اساسنامه شرکت قید شود و مورد تایید محضرخانه قرار گیرد.

فرایند تاسیس شرکت با ثبت نام تجاری به پایان می‌رسد. تنها در این زمان است که مسئولیت محدود شرکت رسما موثر واقع می‌‌شود. فرم درخواست برای ثبت نام تجاری باید توسط مدیر عامل شرکت یا وکیل وی در حضور دفتردار رسمی‌ که خود حقوق دان است امضا شود. این فرم توسط وی تایید و به صورت فرم الکتریکی ثبت تجاری می‌‌شود. پس از ثبت تجاری و قبل از اینکه شرکت به طور رسمی‌ شروع به کار کند، اداره بازرگانی Gewerbeamt باید در جریان فعالیت شرکت قرار بگیرد. تمامی‌ این مراحل در بهینه‌ترین حالت ممکن توسط تیم‌ حقوقی و بازرگانی شرکت ما برای شما به انجام می‌رسد.

شرکت‌های سهامی موظف به پرداخت دو نوع مالیات به نامهای مالیات بر درامد شرکت Gewinn- Körperschaftssteuer و مالیات تجارت Gewerbesteuer می‌‌باشند. آلمان در مقایسه با سایر کشور‌های اروپایی‌ یکی‌ از رقابتی‌ترین انواع سیستم‌های مالیاتی را به کار آفرینان و صاحبان سرمایه ارائه میدهد. برای اطلاعات بیشتر در مورد مسائل مالیاتی و نحوه کمینه کردن آن با ما تماس بگیرید. 

انواع شرکت‌های سهام شامل:

برای اخذ توصیه‌های لازم برای انتخاب بهترین فرم حقوقی شرکت خود در آلمان با ما تماس بگیرید.

نمای کلی‌ فرمهای حقوقی

فرم حقوقی  حداقل تعداد سهامدار         حداقل سرمایه               مسئولیت حقوقی فرمالیته کاری
شرکت با مسئولیت محدود، (GmbH) ۱ ۲۵،۰۰۰ یورو مسئولیت محدود به سرمایه سهام  متوسط
شرکت با مسئولیت محدود کارآفرینی (mini-GmbH) ۱ ۱ یورو  مسئولیت محدود به سرمایه سهام  متوسط به پایین
شرکت سهام (AG) ۱ ۵۰،۰۰۰ یورو مسئولیت محدود به سرمایه سهام  متوسط به بالا
مشارکت محدود با سهام (KGaA) ۲،  شریک عمومی‌ و  سهامدار  محدود ۵۰،۰۰۰ یورو شریک عمومی‌: مسئولیت نامحدود، سهامداران: مسئولیت محدود سهام متوسط به بالا