ویزای سرمایه‌گذاری در آلمان ‌

ویزای سرمایه‌گذاری در آلمان ‌
ویزای سرمایه‌گذاری در آلمان ‌

یکی از گزینه‌ها برای مهاجرت کارآفرینان و صاحبان کسب و کار به آلمان، اخذ ویزای سرمایه‌گذاری است. در این روش، آن‌ها سرمایه قابل توجهی را با خود به آلمان آورده و عنوان اقامت آلمان را دریافت خواهند کرد. در این مقاله از Wise Business Group درباره الزامات و شرایط دریافت ویزای سرمایه‌گذاری در آلمان توضیح خواهیم داد.

مهاجرت به آلمان با ویزای سرمایه‌گذاری

ویزای سرمایه‌گذاری آلمان به عنوان ویزای کسب و کار یا ویزای سرمایه‌گذار نیز شناخته می‌شود. مهاجرت به آلمان از طریق این ویزا می‌تواند گزینه‌ای جذاب برای افرادی باشد که قصد دارند در این کشور سرمایه‌گذاری نموده یا کسب و کار خود را راه‌اندازی کنند.  

این گزینه برای افرادی مناسب است که می‌خواهند در پروژه‌های جدید در آلمان سرمایه‌گذاری کنند. آن‌ها با پرداخت مبلغی به عنوان سرمایه می‌توانند وارد آلمان شده و از این کشور بازدید نمایند. سپس، باید کسب و کاری را در آلمان راه‌اندازی کنند و یا منحصراً به عنوان شریک همکار در شرکت‌های موجود مشارکت نمایند.

مهاجرت به آلمان با ویزای سرمایه‌گذاری
مهاجرت به آلمان با ویزای سرمایه‌گذاری

به طور کلی، برنامه‌های ویزای سرمایه‌گذاری متقاضی را ملزم می‌سازند که سرمایه‌گذاری قابل توجهی را در اقتصاد کشور انجام دهد. این سرمایه‌گذاری معمولاً در قالب سرمایه‌گذاری کسب و کار، املاک و مستغلات یا اوراق قرضه دولتی است. برنامه ویزای سرمایه‌گذاری آلمان شرایط ویژه‌ای دارد که به آن اشاره خواهیم کرد.  

 در Wise Business Group بیشتر بخوانید: خرید ملک یک سرمایه گذاری موفق در آلمان 

واجدین شرایط اخذ ویزای سرمایه‌گذاری در آلمان

متقاضیانی واجد شرایط اخذ ویزای سرمایه‌گذاری در آلمان خواهند بود که الزامات زیر را برآورده سازند:

 • برای فعالیت در کسب و کار پیشنهادی خود تجربه کافی داشته باشند.  
 • فاقد هر گونه سابقه کیفری باشند.
 • از منابع مالی کافی برای سرمایه‌گذاری در آلمان برخوردار باشند.
 • توانایی حمایت مالی از خود و وابستگان را در حین راه‌اندازی کسب و کار در آلمان داشته باشند.

اقدامات پس از دریافت ویزای سرمایه‌گذاری در آلمان

 

اقدامات پس از دریافت ویزای سرمایه‌گذاری در آلمان
اقدامات پس از دریافت ویزای سرمایه‌گذاری در آلمان

پس از اخذ ویزای سرمایه‌گذاری، متقاضی اغلب موظف به حفظ سرمایه‌گذاری برای یک دوره زمانی معین خواهد بود. این دوره معمولاً چندین سال به طول می‌انجامد. در این مدت، سرمایه‌گذار می‌تواند کسب و کار خود را در آلمان راه‌اندازی نموده و توسعه دهد. در نهایت نیز درخواست برای اخذ اقامت دائم یا شهروندی آلمان در صورت تمایل برای او امکان‌پذیر خواهد بود.

 با این حال، بهتر است که پیش از مهاجرت به آلمان، به طور کامل از فرآیند مهاجرت، شرایط بهداشتی، سیستم‌های مالی، زبان و عملی بودن تمامی این الزامات آگاهی داشته باشید.

مشاوران ما می‌توانند اطلاعات و جزئیات بیشتری را درباره مهاجرت به آلمان از طریق اخذ ویزای سرمایه‌گذاری در اختیار شما قرار دهند. کافی است با ما تماس بگیرید تا زمانی را برای تشکیل جلسه مشاوره آنلاین برای شما در نظر بگیریم.

برنامه ویزای سرمایه‌گذاری در آلمان

برنامه ویزای سرمایه‌گذاری آلمان به طور رسمی با عناوینی مانند قانون اقامت کارآفرینی یا ویزای استارتاپ شناخته می‌شود. این برنامه با هدف جذب سرمایه‌گذاران و کارآفرینان خارجی به آلمان ایجاد شده‌است. به این ترتیب که در صورت سرمایه‌گذاری یا راه‌اندازی کسب و کار، مسیر اخذ اقامت و شهروندی آلمان را برای آنان هموار می‌سازد.

برنامه ویزای سرمایه‌گذاری در آلمان
برنامه ویزای سرمایه‌گذاری در آلمان

الزامات قانون اقامت کارآفرینی آلمان

برای مهاجرت به آلمان مطابق با قانون اقامت کارآفرینی، متقاضیان باید الزامات متعددی را به شرح زیر رعایت نمایند:  

 1. یک بیزینس پلن قابل اجرا و پایدار برای سرمایه‌گذاری تجاری پیشنهادی خود ارائه دهند.
 2. مدرکی داشته باشند که نشان دهد حداقل به مدت یک سال بودجه کافی برای حمایت از خود و خانواده‌شان در آلمان را در اختیار دارند.
 3. دارای منابع مالی کافی برای راه‌اندازی کسب و کار خود در آلمان باشند.
 4. تسلط خود را به زبان آلمانی حداقل در سطح مقدماتی اثبات نمایند.     
 5. مدارکی را دال بر سوابق شخصی و کاری خود ارائه دهند. نتیجه بررسی سوابق کیفری نیز از جمله این مدارک است.

جهت دریافت مشاوره در خصوص تهیه و نگارش یک بیزینس پلن حرفه‌ای و متقاعد کننده در آلمان می‌توانید با ما تماس بگیرید. مشاوران ما با بهره‌مندی از دانش و تجربه‌ای چندین ساله در این زمینه، شما را راهنمایی خواهند کرد.

اخذ مجوز اقامت طبق برنامه ویزای سرمایه‌گذاری در آلمان  

در صورت موفقیت در برآورده ساختن شرایط فوق، متقاضیان یک مجوز اقامت سه ساله دریافت می‌کنند. مادامی که آنان الزامات برنامه ویزای سرمایه‌گذاری را برآورده ‌سازند، این مجوز اقامت قابل تمدید خواهد بود. سرمایه‌گذاران و کارآفرینان پس از پنج سال اقامت مستمر در آلمان می‌توانند برای دریافت مجوز اقامت دائم و در نهایت، شهروندی آلمان اقدام نمایند.

توجه به این نکته ضروری است که قانون اقامت کارآفرینی آلمان، الزامات و دستورالعمل‌های ویژه‌ای دارد. بنابراین، توصیه می‌کنیم که برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری آلمان از یک وکیل یا مشاور مهاجرت کمک بگیرید. او در فرآیند درخواست ویزا شما را راهنمایی خواهد کرد. همچنین، به شما کمک می‌کند که از رعایت تمامی الزامات مورد نیاز اطمینان حاصل نمایید.

 در Wise Business Group بیشتر بخوانید: اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی 

جذاب‌ترین گزینه‌ها برای متقاضیان ویزای سرمایه‌‌گذاری در آلمان

امکان سرمایه‌گذاری در زمینه‌های مختلف برای متقاضیان ویزای سرمایه‌گذاری وجود دارد. با این حال، سرمایه‌گذاری در ، از جمله برخی از زمینه‌ها در آلمان می‌تواند برای متقاضیان جذاب‌تر باشد:

جذاب‌ترین گزینه‌ها برای متقاضیان ویزای سرمایه‌‌گذاری در آلمان
جذاب‌ترین گزینه‌ها برای متقاضیان ویزای سرمایه‌‌گذاری در آلمان

۱٫ تکنولوژی

آلمان با داشتن یکی از قدرتمندترین اقتصادها در اروپا، کانونی برای استارتاپ‌ها و نوآوری‌های فناورانه است. بنابراین، سرمایه‌گذاری در یک شرکت در حوزه تکنولوژی، می‌تواند حرکتی هوشمندانه برای افرادی باشد که تمایل دارند ویزای سرمایه‌گذاری آلمان را دریافت نمایند.

۲٫ انرژی‌های تجدیدپذیر

آلمان به عنوان کشوری پیشرو در اقدامات اقلیمی، دارای صنایع بسیار قوی در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر است. این صنایع بیشتر بر انرژی‌های بادی، خورشیدی و آبی تمرکز دارند. سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مرتبط با انرژی‌های تجدیدپذیر نیز می‌تواند فرصتی مناسب برای متقاضیان دریافت ویزای سرمایه‌گذاری در آلمان باشد.

سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مرتبط با انرژی‌های تجدیدپذیر در آلمان
سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مرتبط با انرژی‌های تجدیدپذیر در آلمان

۳٫ املاک و مستغلات

سرمایه‌گذاری در بازار املاک و مستغلات آلمان، یکی دیگر از فرصت‌های سودآور و جذاب برای افرادی است که تمایل دارند از طریق سرمایه‌گذاری، اقامت آلمان را دریافت نمایند. به عنوان نمونه، سرمایه‌گذاری در یک ملک اجاره‌ای می‌تواند جریان‌های درآمدی بلندمدتی را برای متقاضیان فراهم آورد.

  آنچه باید درباره سرمایه گذاری خرید ملک به قصد اجاره در آلمان بدانید! 

۴٫ مراقبت‌های بهداشتی

صنعت بهداشت و درمان در آلمان در حال رشد است. علاوه بر این، همواره تقاضا برای محصولات و خدمات در این حوزه وجود دارد. از این رو، سرمایه‌گذاری در فناوری‌ها یا خدمات نوآورانه در زمینه مراقبت‌های بهداشتی فرصتی بی‌نظیر برای افرادی است که به دنبال اخذ اجازه اقامت آلمان مطابق با قانون اقامت کارآفرینی می‌باشند.   

سرمایه‌گذاری در زمینه مراقبت‌های بهداشتی در آلمان
سرمایه‌گذاری در زمینه مراقبت‌های بهداشتی در آلمان

۵٫ تولید

یکی از دلایل شهرت آلمان، فناوری‌های تولیدی بسیار پیشرفته آن است. بسیاری از شرکت‌های تولیدی پیشرو در جهان نیز در آلمان مستقر شده‌اند. بدین ترتیب، سرمایه‌گذاری در یک شرکت تولیدی در آلمان اقدامی هوشمندانه برای کسانی است که قصد دارند با ویزای سرمایه‌گذاری به این کشور مهاجرت کنند.

در نظر داشته باشید که هر فرصت سرمایه‌گذاری، ریسک‌ها و مزایای خاص خود را دارد. بنابراین، مهم است که پیش از تصمیم‌گیری در مورد هر گونه سرمایه‌گذاری، هر چه دقیق‌تر بررسی‌های مورد نیاز را انجام دهید. بهتر است با یک وکیل یا مشاور مهاجرت در آلمان مشورت نمایید تا اطمینان حاصل کنید که مطابق با تمامی الزامات و دستورالعمل‌های اخذ ویزای سرمایه‌گذاری در آلمان عمل می‌کنید.

 در Wise Business Group بیشتر بخوانید: اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری مستقیم 


اخذ ویزای سرمایه‌گذاری در آلمان

برنامه ویزای سرمایه‌گذاری در آلمان با هدف جذب کارآفرینان و سرمایه‌گذاران خارجی ایجاد شده‌است و به ازای اعطای اجازه اقامت یا شهروندی آلمان آنان را ملزم می‌سازد که سرمایه‌گذاری قابل توجهی را در قالب کسب و کار، املاک و مستغلات یا اوراق قرضه دولتی در این کشور انجام دهند.

الزامات برنامه ویزای سرمایه‌گذاری در آلمان

 • ارائه بیزینس پلن
 • تأمین بودجه مورد نیاز برای حمایت از خود و وابستگان حداقل به مدت یک سال
 • برخورداری از منابع مالی کافی برای راه‌اندازی کسب و کار در آلمان
 • تسلط به زبان آلمانی حداقل در سطح مقدماتی
 • ارائه مدارکی مبتنی بر سوابق شخصی و حرفه‌ای

متقاضیان پس از رعایت تمامی الزامات مورد نیاز، یک مجوز اقامت سه ساله را دریافت خواهند کرد که قابل تمدید است. اخذ اجازه اقامت دائم یا شهروندی آلمان نیز پس از پنج سال اقامت مستمر در این کشور امکان‌پذیر است.


اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه‌گذاری
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه‌گذاری یا راه‌اندازی کسب و کار می‌توانید با ما تماس بگیرید. مشاوران کسب و کار و وکلای ما با بهره‌مندی از تجربه‌ای چندین ساله در زمینه راه‌اندازی کسب و کار، ثبت شرکت و اخذ اقامت آلمان شما را در پروسه مهاجرت همراهی خواهند کرد.  می‌توانید از طریق ایمیل یا لینک واتساپ زیر با ما در ارتباط باشید.

whatsapp chat icon farsi آیکن چت واتساپ فارسی

برای برگزاری جلسه مشاوره آنلاین نیز می‌توانید فرم زیر را تکمیل نموده و برای ما ارسال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *