سالن زیبایی در آلمان

سالن زیبایی در آلمان
سالن زیبایی در آلمان

به دلیل آزادی تجارت در آلمان، تمامی افراد در این کشور می‌توانند خود اشتغال شوند. کسانی که تمایل دارند از طریق راه‌اندازی یک سالن زیبایی یا فروشگاه لوازم آرایشی در آلمان کسب و کار خود را آغاز نمایند، باید الزامات خاصی را رعایت کنند. در این مقاله از Wise Business Group به ذکر نکات ضروری برای افتتاح یک سالن زیبایی در آلمان می‌پردازیم.

 ثبت یک سالن زیبایی در آلمان

به دلیل آزادی عمومی تجارت، مانعی برای راه‌اندازی یک کسب و کار ارائه دهنده خدمات زیبایی در آلمان برای افراد وجود ندارد. گذراندن دوره‌های آموزش حرفه‌ای مناسب یا ارائه مدارک تخصصی نیز به طور رسمی الزامی نیست. با این حال، بهتر است پیش از شروع کسب و کار خود در آلمان، از آموزش‌های تخصصی مناسب بهره‌مند شوید. مشتریان از شما انتظار دارند که خدمات حرفه‌ای و جامعی را ارائه دهید. ممکن است برخی از آن‌ها بخواهند با مشاهده مدارک و گواهینامه‌ها از ارائه خدمات حرفه‌ای در سالن زیبایی شما اطمینان حاصل کنند. فرض کنید به عنوان بنیان‌گذار یک کلینیک زیبایی در آلمان دانش تخصصی مستدلی در رابطه با ارائه خدمات زیبایی ندارید. چگونه می‌توانید خدمات مشاوره حرفه‌ای از جمله درمان‌های مرتبط با زیبایی را ارائه دهید؟ به همین دلیل، که آموزش شرط اصلی برای موفقیت در این حرفه است، حتی اگر کاملاً ضروی نباشد.

 در Wise Business Group بیشتر بخوانید: ثبت کسب و کار در آلمان 

راه‌اندازی یک سالن زیبایی در آلمان

پس از اتمام دوره‌های آموزشی برای فعالیت به عنوان یک آرایشگر و کسب تجربه در یک رابطه استخدامی، می‌توانید کسب و کار خود را راه‌اندازی نمایید. راه‌اندازی یک سالن زیبایی در آلمان در زمره فعالیت‌های تجاری قرار می‌گیرد و دریافت مجوز تجارت برای آن ضروری است. صرف نظر از این که قرار است یک سالن زیبایی را در آلمان افتتاح کنید، از یک دفتر کار خانگی استفاده نمایید یا خدمات خود را به صورت سیار به مشتریان ارائه دهید، باید محدوده فعالیت تجاری خود را هنگام ثبت، مشخص نمایید. در صورت تمایل به فروش محصولات مراقبتی از طریق یک فروشگاه آنلاین نیز باید آن را در شرح شغل خود ذکر نمایید.

راه‌اندازی یک سالن زیبایی در آلمان
راه‌اندازی یک سالن زیبایی در آلمان

مهم‌ترین نکته درباره ثبت یک سالن زیبایی در آلمان

در صورت تمایل به ثبت یک سالن آرایشی در آلمان، به یک محل تجاری مناسب نیاز خواهید داشت. در این مرحله، اداره بازرسی کار وارد عمل می‌شود. مقررات بهداشتی نقش عمده‌ای را در این زمینه ایفا می‌کنند. بنابراین، باید به طور ویژه به آن‌ها توجه کنید. به عنوان مثال، الزامات مربوط به میز آرایش جداگانه برای هر مشتری را در سالن خود رعایت نمایید. همچنین اگر برای فعالیت تجاری خود از یک دفتر کار خانگی استفاده می‌کنید این امر صادق است. در این صورت، باید از صاحب‌خانه اجازه بگیرید. 

ممکن است هر یک از ایالت‌های فدرال دارای مقررات و الزامات ساختاری متفاوتی برای افتتاح یک سالن زیبایی باشند. لازم است که بنیان‌گذاران کسب و کار شخصاً با مقامات مربوطه تماس بگیرند. در این صورت، می‌‌توانند از همان ابتدا کلیه شرایط و الزامات را به درستی رعایت نمایند.  

ثبت کسب و کار برای یک سالن زیبایی در آلمان

ارائه خدمات زیبایی در آلمان از جمله کسب‌وکارهایی است که به مجوز خاص یا نظارت نیاز ندارند. بنابراین، فرآیند ثبت کسب و کار چندان طولانی نخواهد بود. هنگام ثبت کسب و کار در آلمان باید علاوه بر فرم مربوطه، کارت شناسایی خود را ارائه دهید. برخی از دفاتر نظم عمومی در آلمان خدمات مناسبی را در این خصوص به صورت آنلاین ارائه می‌دهند. تعداد آن‌ها نیز در حال افزایش است.

ثبت کسب و کار برای یک سالن زیبایی در آلمان
ثبت کسب و کار برای یک سالن زیبایی در آلمان

شرح فعالیت خود اشتغالی در آلمان

شرح فعالیت خود اشتغالی نقش مهمی در ثبت واقعی کسب و کار در آلمان دارد. توصیف جامع‌تر و گسترده‌تر کسب و کار، مشکلات احتمالی کمتری را به همراه خواهد داشت. اغلب نیز موجب عدم نیاز به اصلاح مجوز در آینده می‌گردد.  

دریافت مجوز تجارت حتی برای افرادی که صرفاً می‌خواهند در قالب یک کسب و کار جانبی به فروش محصولات آرایشی و بهداشتی بپردازند نیز الزامی است. خود اشتغالی در آلمان بدون مجوز تجارت امکان‌پذیر نیست.

می‌توانید لیست مدارکی را که معمولاً باید هنگام ثبت کسب و کار ارائه دهید، در پاراگراف ۱۳ مقررات تجارت آلمان (GewO) مشاهده نمایید.   

 تیم ما نیز به شما کمک می‌کند تا کسب و کار خود در آلمان را بدون اتلاف زمان و هزینه راه‌اندازی نمایید. برای دریافت مشاوره در خصوص ثبت و راه‌اندازی یک کسب و کار در آلمان کافی است با ما تماس بگیرید. 

ویژگی خاص ثبت کسب و کار به عنوان یک آرایشگر در آلمان

مطابق با پیوست B قانون صنایع دستی و مشاغل فنی و حرفه‌ای در آلمان، آرایشگری شبیه مشاغل فنی و حرفه‌ای است. با این تفاوت که برای فعالیت در این حرفه الزام استادکار شدن وجود ندارد. در نتیجه، شرایط ورود ساده‌تر است. به عنوان یک آرایشگر در آلمان باید در اتاق صنایع دستی و مشاغل فنی و حرفه‌ای محلی عضو شوید. پس از گذشت مدتی نیز ملزم به پرداخت حق عضویت اجباری خواهید بود. با این حال، می‌توانید به صورت استراتژیک از این عضویت برای دریافت مشاوره تخصصی استفاده کنید.

عضویت در اتاق صنایع دستی و مشاغل فنی و حرفه‌ای آلمان

علاوه بر موارد فوق، در پاراگراف ۱۱۳ قانون صنایع دستی و مشاغل فنی و حرفه‌ای آلمان (HwO) قید شده‌است:

بنیان‌گذارانی که برای اولین بار کسب و کاری را ثبت می‌کنند، از پرداخت حق عضویت اجباری در سال اول معاف هستند. در سال‌های بعدی نیز می‌توانند از تخفیف‌ها استفاده کنند.

مالیات تجارت نیز صرفاً از کمک هزینه پایه سالانه ۲۴۵۰۰ یورو اعمال می‌گردد. این مالیات می‌تواند بسته به شهرداری و به دلیل نرخ‌ ارزیابی جداگانه، متفاوت باشد.

بازرسی‌های سرزده توسط اداره بهداشت از یک سالن آرایشی در آلمان

پیش از افتتاح سالن آرایشی در آلمان باید توجه کنید که بهداشت از عوامل تأثیرگذار بر موفقیت کسب و کار شما است. رعایت مقررات و استانداردهای بهداشتی باید بخشی از عملکرد حرفه‌ای شما باشد. علت این که هیچ جایگزینی برای آموزش مناسب یا کافی وجود ندارد نیز همین است. در آموزش‌های مرتبط با ارائه خدمات زیبایی در آلمان، دانش تخصصی مربوطه به شیوه‌ای تمرین‌محور منتقل می‌گردد.

اهمیت رعایت مقررات بهداشتی در یک کلینیک زیبایی در آلمان
اهمیت رعایت مقررات بهداشتی در یک کلینیک زیبایی در آلمان

اهمیت رعایت مقررات بهداشتی در یک کلینیک زیبایی در آلمان

لازم است از همان ابتدا، اقدامات بهداشتی را به طور روزمره در فرآیندهای کسب و کار خود بگنجانید. هر چه بیشتر مقررات بهداشتی را در سالن زیبایی خود رعایت نمایید، میزان رضایت مشتریان نیز بیشتر خواهد شد. در این خصوص، موارد زیر اهمیت ویژه‌ای دارند:

  • ضدعفونی وسایل کار
  • انجام اقدامات پیشگیرانه مانند پوشیدن دستکش‌های محافظ برای درمان‌های خاص

بازرسی اداره بهداشت از یک کلینیک زیبایی در آلمان

بنیان‌گذاران سالن‌های زیبایی در آلمان باید توجه کنند که ممکن است بازرسان اداره بهداشت به صورت سرزده به محل کسب و کار آن‌ها مراجعه نمایند. سپس، به ادارات دیگری مانند اداره مالیات که به منظور ثبت مالیات فعالیت تجاری در فرآیند ثبت کسب و کار نقش دارند، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

اگر بازرسان اداره بهداشت نواقصی را از لحاظ بهداشتی در کلینک زیبایی شما در آلمان مشاهده کنند یا مشتریان گزارش‌هایی را در این خصوص ارائه دهند، ممکن است مجوز تجارت رسمی شما به سرعت لغو شود.

 در Wise Business Group بیشتر بخوانید: مجوز اقامت خوداشتغالی آلمان  

تخصص تجاری برای راه‌اندازی یک سالن زیبایی در آلمان

تخصص تجاری برای راه‌اندازی یک سالن زیبایی در آلمان
تخصص تجاری برای راه‌اندازی یک سالن زیبایی در آلمان

به عنوان بنیان‌گذار یک کلینیک زیبایی در آلمان، نباید از تخصص تجاری مربوطه غافل شوید. هزینه‌ها را زیر نظر داشته باشید و به طرز ماهرانه‌ای محدوده خدمات خود را با وضعیت تقاضا هماهنگ نمایید. به طور مثال، قیمت‌گذاری جذاب از نظر مشتریان بسیار مهم است.

توصیه می‌کنیم مقاله تخصصی ما در رابطه با تهیه یک بیزینس پلن متقاعد کننده در آلمان را نیز مطالعه کنید.

 برای دریافت مشاوره در خصوص تهیه یک بیزینس پلن حرفه‌ای برای کسب و کار خود در آلمان با ما تماس بگیرید. مشاوران ما با سال‌ها تجربه در زمینه نگارش طرح کسب و کار در آلمان شما را راهنمایی خواهند کرد. 


نکات مهم درباره ثبت یک سالن زیبایی در آلمان

  • صرف نظر از نوع و محدوده خدمات انتخابی در آلمان، اعم از ارائه خدمات زیبایی در یک سالن ثابت، دفتر کار خانگی یا به صورت سیار، لازم است کسب و کار خود را ثبت نمایید.
  • تنها در صورت داشتن مجوز تجارت، امکان فعالیت مستقل در حرفه خود را خواهید داشت.
  • موانع دسترسی خاصی برای راه‌اندازی یک سالن آرایشی در آلمان وجود ندارد. به صورت تئوری، ثبت کسب و کار بدون گذراندن دوره‌های آموزشی امکان‌پذیر است. با این حال، ما آن را توصیه نمی‌کنیم.
  • با توجه به محل کسب و کار خود در آلمان باید مقررات ساختمانی مرتبط با بهداشت را مد نظر قرار دهید. این مقررات می‌توانند از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت باشند. به طور خاص، لازم است یک میز آرایش جداگانه برای هر مشتری داشته باشید.
  • افتتاح یک سالن زیبایی یا فروشگاه لوازم آرایشی در آلمان کسب و کاری است که به مجوز خاص یا نظارت نیاز ندارد.
  • طبق قانون صنایع دستی و مشاغل فنی و حرفه‌ای در آلمان، آرایشگری به مجوز نیاز ندارد، مشابه مشاغل فنی و حرفه‌ای است و استادکار شدن در آن الزامی نیست. این امر منجر به عضویت اجباری آرایشگر در اتاق صنایع دستی و مشاغل فنی و حرفه‌ای آلمان می‌گردد. با این حال، الزامی برای پرداخت حق عضویت در سال اول وجود ندارد.  
  • باید به طور روزمره استانداردهای بهداشتی مانند اقدامات پیشگیرانه را رعایت نمایید، زیرا ریسک کنترل‌های غیرمنتظره از طرف اداره بهداشت وجود دارد.  

راه‌اندازی کسب و کار در آلمان
در صورت تمایل به راه‌اندازی کسب و کار از طریق افتتاح یک فروشگاه لوازم آرایشی یا سالن زیبایی در آلمان، با ما تماس بگیرید. مجموعه ما با گروهی از مشاوران کسب و کار و وکلای مهاجرت با تجربه، خدمات جامعی را در زمینه ثبت و راه‌اندازی کسب و کار در آلمان به شما ارائه می‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق ایمیل یا واتساپ با ما در ارتباط باشید.

whatsapp chat icon farsi آیکن چت واتساپ فارسی

برای شرکت در جلسه مشاوره آنلاین نیز می‌توانید فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید.

Oops! We could not locate your form.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *