موافقت با تابعیت دوگانه در آلمان

دولت ائتلافی جدید آلمان به تازگی از توافقنامه خود رونمایی کرده‌است. طبق این توافق‌نامه ائتلافی، دولت موافقت خود را با تابعیت دوگانه در آلمان اعلام کرده‌ و مقرر شده است که موانع موجود برای اخذ شهروندی آلمان را کاهش دهد.

در این مقاله از وایز بیزینس گروپ در مورد شرایط دریافت تابعیت آلمان طبق توافقنامه ائتلافی جدید دولت توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

موافقت با تابعیت دوگانه در آلمان
موافقت با تابعیت دوگانه در آلمان

تسهیل مسیر شهروندی آلمان

دولت ائتلافی جدید آلمان اخیراً توافقنامه ائتلافی خود را منتشر کرده و در آن اهدافی همچون “تسهیل مسیر شهروندی آلمان” و حرکت به سمت قانون شهروندی مدرن را بیان نموده‌است.

این توافقنامه ائتلافی به طرز قابل توجهی گویای آن است که قانون در راستای ممکن ساختن “شهروندی‌های چندگانه” تغییر خواهد کرد. به عبارت دیگر، تابعیت دوگانه برای شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا در آلمان امکان‌پذیر خواهد شد.

در حال حاضر طبق قوانین آلمان، آن دسته از شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا که در آلمان بزرگ نشده‌اند، می‌بایست پس از رسیدن به سن ۲۱ سالگی میان تابعیت آلمان و شهروندی یک کشور خارجی یکی را انتخاب نمایند.

شهروندی آلمان
شهروندی آلمان

زمان درخواست تابعیت آلمان

تاکنون قوانین به این صورت بوده‌است که اتباع غیر آلمانی که با یک فرد آلمانی ازدواج نکرده‌‌اند، پس از هشت سال اقامت قانونی مستمر در آلمان می‌توانستند برای اخذ تابعیت آلمان اقدام نمایند. این مدت در صورت وجود یک دوره ادغام کامل به هفت سال و در صورت برخورداری از مهارت‌های زبان آلمانی بالاتر از سطح B1 به شش سال کاهش می‌یافت.

طبق توافقنامه ائتلافی جدید دولت آلمان، مدت زمان لازم برای درخواست تابعیت آلمان توسط اتباع غیرآلمانی به پنج سال کاهش می‌یابد. همچنین در صورت وجود دستاوردهای ادغامی خاص، این مدت به سه سال تقلیل خواهد یافت.

مجموعه وایز بیزینس گروپ با بهره‌مندی از سال‌ها تجربه و با برخورداری از دانش و تخصص مشاوران و وکلای مجرب مهاجرت، شما را در مسیر اخذ شهروندی و اقامت آلمان یاری خواهد کرد.

درخواست تابعیت آلمان
درخواست تابعیت آلمان

تسهیل فرآیند اخذ تابعیت آلمان برای نسل کارگران مهمان

علاوه بر مواردی که ذکر شد، دولت ائتلافی جدید آلمان در توافقنامه خود اعلام کرده‌‎است که قصد دارد فرآیند اعطای تابعیت آلمان را برای آن دسته از افراد که به اصطلاح نسل کارگران مهمان نامیده می‌شوند، آسان نماید.

کارگران مهمان عمدتاً به کارگران ترک و اتباع کشورهای خارجی اطلاق می‌گردد که از اواسط دهه ۱۹۵۰ تا اوایل دهه ۱۹۷۰ میلادی برای کار در صنایعی مانند کشاورزی، فولاد، خودروسازی، ساختمان سازی و معدن به آلمان مهاجرت کرده و استخدام شدند.

بر اساس توافقنامه ائتلافی جدید، سطح مهارت‌های مورد نیاز زبان آلمانی برای این گروه از افراد کاهش خواهد یافت و مقرراتی کلی برای مدارک لازم مرتبط با مهارت‌های زبانی ارائه خواهد شد. چنین اقداماتی در راستای به رسمیت شناختن “طول عمر دستاوردهای” این نسل انجام خواهد شد.

تسهیل فرآیند اخذ تابعیت آلمان برای نسل کارگران مهمان
تسهیل فرآیند اخذ تابعیت آلمان برای نسل کارگران مهمان

علاوه بر این، دولت ائتلافی جدید آلمان قصد دارد کمپینی را جهت اطلاع‌رسانی به مردم در مورد امکان اخذ تابعیت آلمان راه ‌اندازی و از برگزاری هر گونه مراسم مربوط به دریافت تابعیت آلمان استقبال نماید.

مجموعه ما با بهره‌گیری از دانش و تجربه متخصصین مسیر اخذ اقامت یا تابعیت آلمان را برای شما هموار خواهد کرد. جهت تعیین وقت مشاوره در خصوص اخذ اجازه اقامت یا درخواست شهروندی آلمان با ما تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *