اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری مستقیم

shutterstock_6کشور آلمان به عنوان بزرگترین و پویا‌ترین قطب اقتصادی اروپا همیشه به عنوان یک مکان سرمایه گذاری بسیار مناسب برای بسیاری از شرکت‌های بین المللی به حساب می‌‌آید. با کمک ما، شما قادر به اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری هدف مند و نه لزوماً بزرگ می‌ باشید.

شرکت Wise Business Group دارای پروژه‌های سرمایه گذاری فراوانی‌ در کشور آلمان در بخش‌های مختلف صنعتی، در محدوده قیمتی متفاوت و با نرخ بازگشت سرمایه مشخص می‌‌باشد. شهروندان خارج از اتحادیه اروپا می‌‌توانند با سرمایه گذاری مستقیم در بسیاری از این پروژه‌ها اقامت دائم را بلافاصله پس از سرمایه گذاری کسب نمایند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید.

در ادامه می‌‌توانید اطلاعات آماری مکفی در مورد دلایل جذابیت سرمایه‌گذاری در آلمان را مطالعه بفرمایید:

اولین گزینه در اروپا

مطالعات اخیر که توسط اداره اتاق بازرگانی آمریکا انجام شده است مبّین نظر بسیار مثبت شرکت‌های آمریکایی‌ در مورد فضای کسب و کار و سرمایه گذاری در آلمان می‌‌باشد. ۷۳ % از شرکت‌های مورد مطالعه، آلمان را به عنوان گزینه اول برای سرمایه گذاری و گسترش فعالیت‌ها در اروپا معرفی‌ کردند.

مطالعه آماری روی سرمایه گذاری جهانی‌  UNCTAD در بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴، مؤید اعتبار و شهرت آلمان به عنوان جذاب‌ترین مکان سرمایه گذاری و کسب و کار در قاره اروپا می‌‌باشد. ۱۰۰ شرکت چند ملیتی، آلمان را به عنوان اولین کشور EU-۱۵ و سومین کشور بین‌المللی در لیست بهترین مقاصد کاری دنیا بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ انتخاب کردند. مطالعه Ernst & Young نیز در مورد جذابیت نواحی اقتصادی اروپا در سال ۲۰۱۳ آلمان را به عنوان کشور اول در اروپا و ششم در جهان انتخاب کرد. 

نتایج امسال (۲۰۱۵) نیز با گزارشات اولیه UNCTAD در سال‌های قبلی‌ همخوانی دارد، و پیشبینی‌ می‌‌کند که علاقه به سرمایه‌گذاری در آلمان به احتمال فراوان حداقل تا پایان سال ۲۰۱۵ افزایش مییابد. در سال ۲۰۱۲ نیز UNCTAD، آلمان را به عنوان سومین کشورامیدبخش برای سرمایه‌گذاری بعد از آمریکا و چین انتخاب کرد. قرارداد های بزرگ در بازار آلمان باعث افزایش میزان سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۳ و ادامه رشد آن تا پایان سال ۲۰۱۴ شده است.

در سطح کلان و Macroeconomics نیز آلمان در جایگاه بسیار بالایی‌ در گزارش سالیانه Bloomberg قرار دارد. این شرکت پیش بینی‌ می‌‌کند که آلمان یکی‌ از بهترین مکان‌ها برای کارآفرینی و سرمایه گذاری در سال جاری میلادی می‌‌باشد. رتبه آلمان در جهان در سال ۲۰۱۴، چهارم بوده و نمره بسیار بالایی‌ در زمینه میزان بالای ادغام اقتصادی*، میزان پایین هزینه‌های بالاسری  و میزان بالای مصرف پایه می‌‌باشد. افزایش میزان سرمایه‌گذاری بخصوص در نیمه دوم سال ۲۰۱۳ همچنان میتواند تاثیر مثبتی در رنکینگ جهانی‌ آلمان داشته باشد. 

ادغام اقتصادی یا Economic Integration به معنی‌ میزان ادغام و یکی‌ سازی قوانین با کشور‌های دیگر برای کمینه کردن پیچیدگی‌‌ و هزینه‌ اجرای قوانین تعرفه تجارت می‌‌باشد. 

امتیاز بالا در تاسیسات و نیروی کار

در مطالعه Ernst & Young که در بالا مطرح شد، بیش از ۸۰۰ مدیر بین‌المللی در اروپا و ۲۰۱ شرکت دیگر با تمرکز بر آلمان مورد سوال و مطالعه قرار گرفتند.

در این مطالعه، آلمان امتیازات زیادی در رابطه با فاکتورهای موقعیت مکانی کسب و کار اخذ نمود. این امتیازات شامل زیربنا (مخابرات و حمل و نقل) صلاحیت نیروی کار و محیط اجتماعی می‌‌باشند. ۵۶ % از شرکت‌هایی‌ که مورد مطالعه قرار گرفتند اذعان داشتند که آلمان همچنان به رشد اقتصادی خود در سال‌های آتی ادامه خواهد داد.

این مطالعه همچنین نشان داد که محرک‌های اقتصادی آلمان بیشتر در صنایع حمل و نقل، خودرو، فناوری انرژی و فناوری‌های زیست محیطی‌، به علاوه ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌‌باشد. جای تعجبی وجود ندارد که بیش از ۶۴ % از شرکت‌های مورد مطالعه باور داشتند که کشور آلمان سیاست‌های کلان بسیار جذابی را برای جذب سرمایه گذر دنبال می‌‌کند.

Strength of business locations in Germany

بالاترین میزان سهام در سرمایه گذاری مستقیم خارجی‌ در اروپا

بر اساس آمار بانک مرکزی آلمان در سال ۲۰۱۱، ۵۷% (معادل ۳۱۳ میلیارد یورو) از میزان کّل سهم سرمایه گذاری مستقیم خارجی‌ (FDI) توسط شرکت‌های بین‌المللی از طریق کشورهای عضو اتحادیه اروپا EU-۲۷ و ۹% آن از سایر کشورهای ‌اروپایی غیر عضو نشأت می‌‌گیرد. این مساله مبّین این می‌ باشد که خود اروپایی‌‌ها بیشتر به سرمایه‌گذاری در کشور آلمان تمایل دارند. همچنین سرمایه‌گذاری از طریق کشورهای خارج از مرز اروپا نیز به صورت پیوسته در حال افزایش است به طوریکه آمریکای شمالی ۲۳% و آسیا ۶% از سهم سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی‌ را در آلمان دارا می‌‌باشد. از طرفی‌ میزان رشد سرمایه‌گذاری کشورهای آسیایی از بقیه بیشتر است و این کشورها به سرعت در حال افزایش سهم خود در بازار آلمان می‌‌باشند بطوری که کشور آلمان تبدیل به بزرگترین میزبان برای سرمایه‌گذاری‌های بزرگ خارجی‌ کمپانی‌های چینی‌ در سال‌های اخیر شده است. 

FDI project share in Germay by sector

سرمایه‌گذاری‌های جاری

سهم سرمایه‌گذاری‌های جدید در حال اجرا در میان کشور‌های مختلف در آلمان به شرح زیر می‌‌باشد.

آمریکا ۲۴%

سوئیس ۸% 

انگلیس ۸% 

فناوری ارتباطات و اطلاعات، خدمات مالی، فاینانس و خدمات بیزینسی صنایع پیشرو در زمینه جذب پروژه‌های جدید در آلمان می‌‌باشند. صنایع خودروسازی، ابزار و ماشین آلات صنعتی، کالاهای مصرفی، و صنایع شیمیایی نیز از بخشهای بسیار جذاب برای سرمایه‌گذاری خارجی‌ در آلمان می‌‌باشند. 

FDI project shareby business activity

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *