خدمات حسابداری و مشاور مالیاتی

مشاور مالیات آلمان مشاوره خدمات مالیموضوع مالیات و حسابداری مالی در آلمان یکی از حساس ترین و مهمترین موضوعاتی است که برای هر کسب و کاری در آلمان وجود دارد. آلمان قوانین مالیاتی خود را بسیار جدی می گیرد چون مالیات اصلی ترین منبع درامد دولت برای تامین هزینه های اجتماعی، آموزشی، نظامی و سایر هزینه ها خواهد بود.

بر این اساس داشتن یک تیم مجرب مشاور مالیاتی و حسابداری برای کسب و کار شما در آلمان نه تنها پیشنیاز هست بلکه بسیار کمک کننده برای انجام یک بیزینس موفق و روان نیز خواهد بود.

 

وظیفه یک تیم موفق حسابداری و مالیاتی برای کسب و کار شما در آلمان چیست؟

ارتباط روان و موثر
در درجه اول تضمین برقراری ارتباطی موثر با موکل و جلوگیری از هر نوع سو برداشت در برقراری ارتباط خواهد بود. موضوعی که به واسطه عدم رعایت آن و ایجاد سوتفاهمات زیاد به دلیل عدم زبان مشترک بین مشاور مالیاتی و موکل منجر به صدور جریمه هایی از طرف اداره مالیات برای افراد شده است. بنابرین داشتن یک مشاور مالیاتی مجرب فارسی زبان یا مسلط به زبان مشترکی که هر دو به راحتی قادر به مکالمه با آن هستید  خود به تنهایی می تواند باعث جلوگیری از بسیاری از هزینه های آتی برای شما باشد.

دانش و مجوز در حوزه فعالیت
دومین نکته بسیار مهم در کنار زبان مشترک موضوع دانش فنی مشاور مالی و مالیاتی در حوزه کاری خود میباشد.

در آلمان به تفاوت دو موضوع مشاور مالیاتی و حسابداری باید دقت فراوان داشت. دقت کنید که مشاور مالیاتی شما مدرک اصلی این کار را داشت باشد. متاسفانه بعضی از مهاجرین به دلیل عدم شناخت از این موضوع مورد سو استفاده قرار میگیرند. از آنجا که بعضی حسابداران در آلمان در لفافه خود را مشاور مالیاتی معرفی میکنند و حال اینکه در واقع مدرک آنها شاید تنها حسابداری باشد. هر چند  در فاکتور ارسالی به شما نمیتوانند از واژه مشاورمالیاتی (Steuerberater) برای عنوان خود استفاده کنند. یک حسابدار (Buchhalter) میتواند پس از ۲/۵ تا ۳ سال مدرک حسابداری خود را دریافت کند و حال اینکه یک مشاور مالیاتی در آلمان (Steuerberater ) دو امتحان جامع و مینیمم ۶ سال زمان برای دریافت مدرک خود احتیاج دارد. بنابرین دقت کنید که شخص مورد نظر حتما مدرک مشاور مالیاتی داشته باشد و با عنوان Steuerberater برای شما فاکتور صادر کند.

تجربه در حوزه فعالیت
سومین نکته مهم مورد نظر در انتخاب مشاور مالیاتی تجربه مشاور در حوزه فعالیت اقتصادی شماست. به دلیل تنوع بالای مشاغل مختلف در آلمان مشاورین مالیاتی و حسابداران میتوانند تخصص خود را در صور مختلف کسب و کار توسعه دهند. مسلما یک کسب و کار کوچک با تعداد فاکتورهای ماهانه و کارمند محدود حجم و دانش کاری متفاوتی با بیزینس های بزرگتر با ماهیت های متنوع تر دارند. اگر در حوزه تجارت بین الملل فعال هستید جویا شوید که مشاور مالیاتی شما دانش مالیاتی لازم برای انجام مشاوره شما در این حوزه را داراست. به همین صورت در تولید، خرده فروشی و غیره. به خصوص اگر زنجیره تامین شما خارج از مرزهای آلمان است تیم مشاوره شما باید به قوانین مالیاتی اتحادیه اروپا در تعامل با کشور های خارج از این اتحادیه نیز اشراف داشته باشد.

صرف زمان و انرژی کافی
چهارمین نکته در انتخاب یک مشاور مالیاتی خوب مدت زمان و انرژی ای است که وی طالب هست برای کار و فعالیت شما در آلمان اختصاص دهد. یک مشاور مالیاتی خوب باید در حد منطقی در حوزه فعالیتی خود در دسترس باشد و وقت کافی برای مشاوره به شما هم کنار بگذرد.

دلیل اهمیت این موضوع این هست که به طور کل دو سبک کاری مختلف میان مشاوران مالیاتی در آلمان وجود دارد:

  • مشاوران مالیاتی که تعداد مشتریان بسیار زیاد ولی فرصت مشاوره و پردازش اطلاعات کمتر و در عین حال هزینه حق الزحمه کمتری هم دارند. این نوع مشاوران مالیاتی برای ان دسته از کسب و کار هایی در آلمان مفید هستند که پیچیدگی مالی و مالیاتی کمتری دارند و نیازی به مشاوره آن چنانی ندارند.
  • دسته دوم مشاوران مالیاتی که عامدانه تعداد موکلین کمتری دارند ولی زمان کیفی مناسبتری برای هر موکل در نظر میگرند و به تبع آن هزینه نسبی بیشتری هم دارند.
به اعتقاد ما افرادی که تازه کسب و کار خود را شروع کرده اند یا به خصوص به عنوان مهاجر به تازگی وارد آلمان شدند به دلیل عدم آگاهی درست نسبت به قوانین مالیاتی آلمان و از این جهت که اکثرا برای اخذ اقامت آلمان باید به مرور زمان اندازه کسب و کار خود را نسبتا بزرگ کنند نیاز به انتخاب مشاوره مالیاتی نوع دوم دارند تا ریسک متحمل شدن جریمه های مالیاتی را مینیمم کنند.

بهینه سازی هزینه های مالیاتی
آخرین نکته در مورد مشاور مالیاتی مناسب راهنمایی شما برای کم کردن هزینه های مالیاتی به صورت قانونی خواهد بود. نکته ای که خیلی از موکلان ما در هنگام مشاور مالی و مالیاتی و انجام کار های حسابداری شان از ما انتظار دارند.

خدمات مشاوره مالی کسب و کار در آلمان

شرکت ما تلاش کرده است که در سال های اخیر مشاور مالی و مالیاتی خود با رعایت فاکتور های بالا به موکلین خود ارائه دهد. 

برای اطلاعات بیشتر در امور مالی و مالیاتی شرکت خود در آلمان در جلسات مشاوره ما شرکت نمایید:

تعیین استراتژی
اگر قصد توسعه کسب و کار خود در آلمان را دارید یا علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌‌باشید، فرم زیر را پر کنید. ما با شما تماس میگیریم.
  • لطفا ایمیل خود را وارد نمایید و در فضای سمت چپ با وارد کردن دوباره آن را تایید نمایید.
  • لطفا شماره ای را وارد نمایید که ترجیح می دهید با آن با شما تماس بگیریم.
  • ممکن است شما بنا به دلایل مختلف تمایل به حضور یا تعامل با کشور آلمان داشته باشید. ما قادریم به شما در تامین تمامی خدمات فوق الذکر به صورت جداگانه یا توام یاری رسانیم. لطفا مواردی را که به صورت بالقوه میتواند نیاز شما در آلمان باشد انتخاب نمایید.
  • لطفا توضیح مختصری از کسب و کار فعلی خود در ایران یا طرح و ایده خود در آلمان برای ما ارائه دهید
  • شما میتوانید اگر تمایل دارید پروپوزال خود را در مورد توسعه اقتصادی شرکت خود در آلمان به صورت فایل ورد یا پی دی اف برای ما ارسال نمایید.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

 

5/5 - (2 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.